GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 11105224
*
nr 1110 5224
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Väggrelief, Lisa Larson (f. 1931), Fågel ur Väggplattor, Gustavsberg 1963-1972, längd: 26 cm, höjd: 18 cm, målad och glaserad vit stengodslera
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 20:35:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 21:41:34
1
800 kr
5/5 18:38:00
1
900 kr
22/5 20:30:07
2
Vinnande bud
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Lisa Larson
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Läs mer om Lisa Larson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fågel ur väggplattor keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla skandinavisk keramik svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
*
Lisa Larson
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Läs mer om 50/60-tal
Läs mer om Lisa Larson
nr 1110 5224
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Väggrelief, Lisa Larson (f. 1931), Fågel ur Väggplattor, Gustavsberg 1963-1972, längd: 26 cm, höjd: 18 cm, målad och glaserad vit stengodslera
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 21:41:34 | 1 | 800 kr |
5/5 18:38:00 | 1 | 900 kr |
22/5 20:30:07 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Konstnär/Designer
Lisa Larson
Lisa Larson, smÃ¥ländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.Läs mer om Lisa Larson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fågel ur väggplattor keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla skandinavisk keramik svensk keramik svensk keramiker svenska keramiker sverige väggplatta väggrelief
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56